Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Norvec Aile birlesimi ve evlilik icin Vize

Nereden Yazdırıldığı: internetsenin.com
Kategori: Turizm
Forum Adı: Vize İşlemleri
Forum Tanımlaması: Vizeislemleri.com Resmi Forumudur. Vize işlemleri, pasaport, konsolosluk ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz
URL: http://www.internetsenin.com/forum/forum_posts.asp?TID=307
Tarih: 24-Nisan-2014 Saat 11:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Norvec Aile birlesimi ve evlilik icin Vize
Mesajı Yazan: bluemediter
Konu: Norvec Aile birlesimi ve evlilik icin Vize
Mesaj Tarihi: 27-Nisan-2009 Saat 13:21
Norvec Ile ilgile butun bilgiler buraya toplansin.

Norvecle ilgili tecrubeleri olan arakadaslar buraya yazarlarsa cok iyi olur,paylasim olarak.

-------------
I know one thing,its noting

Cevaplar:
Mesajı Yazan: arzudem
Mesaj Tarihi: 30-Nisan-2009 Saat 13:12
Ben bir ay önce aile birleşimi vizesi için başvuru yaptım;Norveç herhangi bir mülakat yapıyor mu?Başvuru esnasında bana birçok soru sordular bu arada...Nerde tanıştınız?ne zaman evlendiniz?neden norvece gitmek istiyorsun gibi....Bu arada eşim Türk vatandaşı ancak 6 senedir orda yaşıyor ve çalışıyor,ne kadar sürüyor başvurularımız,bilgisi olan benimle paylaşabilir mi?Teşekkürler

Mesajı Yazan: Relax
Mesaj Tarihi: 30-Nisan-2009 Saat 14:36
1 ay kadar srebilir aile birleimi vizesi bavurusu. Einiz hakknda orada aratrma yapyorlar. Einizin daha nce adli bir cezas vs. varsa iiniz zorlayor. Orada hereyinin legal olmas gerekiyor. Norveten istenen bilgi ve belgeler normal posta ile gidip geliyor. ileri bakanll ile yazmalar vs. yaplyor. 1 ay srerse normaldir. Daha az srerse pn banza koyun, uzun srerse arada bir arayn (skmadan) sorun ne aamada diye. Ret olursa bilemem. http://www.vizerehberiniz.com - www.vizerehberiniz.com a girin mail atn size ne yapacanz konusunda yardmc olurlar ret olursa.

Mesaj Tarihi: 30-Nisan-2009 Saat 18:35
Orjinalini yazan: arzudem

Ben bir ay önce aile birleşimi vizesi için başvuru yaptım;Norveç herhangi bir mülakat yapıyor mu?Başvuru esnasında bana birçok soru sordular bu arada...Nerde tanıştınız?ne zaman evlendiniz?neden norvece gitmek istiyorsun gibi....Bu arada eşim Türk vatandaşı ancak 6 senedir orda yaşıyor ve çalışıyor,ne kadar sürüyor başvurularımız,bilgisi olan benimle paylaşabilir mi?Teşekkürler

mrb,udi gocmen ofisi resmi internet sitesinin verileri turkiyeden yapilan basvurularin
6-12 ay arasi surdugunu soyluyor. bilgilerinize,iyisanslar.

-------------

Mesaj Tarihi: 21-Temmuz-2009 Saat 15:18
Orjinalini yazan: Relax

1 ay kadar srebilir aile birleimi vizesi bavurusu. Einiz hakknda orada aratrma yapyorlar. Einizin daha nce adli bir cezas vs. varsa iiniz zorlayor. Orada hereyinin legal olmas gerekiyor. Norveten istenen bilgi ve belgeler normal posta ile gidip geliyor. ileri bakanll ile yazmalar vs. yaplyor. 1 ay srerse normaldir. Daha az srerse pn banza koyun, uzun srerse arada bir arayn (skmadan) sorun ne aamada diye. Ret olursa bilemem. http://www.vizerehberiniz.com - www.vizerehberiniz.com a girin mail atn size ne yapacanz konusunda yardmc olurlar ret olursa.

Arzudem Basvurunla ilgili son gelisme nelerdir paylasirmisin lutfen.

Tesekkurler,

-------------

Mesajı Yazan: serdargung
Mesaj Tarihi: 13-Ağustos-2009 Saat 20:31
Öncelikle kolay gelsin ben şu an Norvecteyim ve aile birleşimi yoluyla norvece geldim yaklaşık olarak 5 aydır norvecteyim sana vize süreci hakında bilgi verim ben vizeye başvurduktan sonra yaklaşık olarak benim vizem 5 ay 15 gün gibi bi sürede cikti ama bu sere minumum 6 ay maximum 12 ay süresi icinde cikiyo 12 ay icersinde sana bi cevap vermek zorundalar ama bu cevap olumlu olabilceği gibi olumsuzda olabilir sizin üzerinize düşen evraklarınızı tam ve eksiksiz vermek ve eşini polis cağırdığı zaman udi yani eşinin vereceği cevapların mantıklı ve tutarlı olması akraba olduğunuzdan veya anlaşmalı şekilde evlilik yaptığınızı düşünürlerse vizenizin cikma ihtimali cok düşük umarım herşey istediğiniz gibi olur

Mesajı Yazan: ıssız
Mesaj Tarihi: 18-Eylül-2009 Saat 20:22
merhaba,

ben aile birleşimi vizesine başvurdum,6 ay olmak üzere ama hala hiçbir haber yok,deneyimli arkadaşlar süreci anlatabilir mi?

Mesaj Tarihi: 18-Eylül-2009 Saat 22:01
bu yukari daki arkadasla yazistim (Serdargung) fakat celiskili bir beyanda bulundu kimseyi zan altinda birakmak haddime degil fakat aksini soyluyorsa forum burada.

Norvec aile birlesimi karsi tarafin ve sizin durumunuz iliskinin guvenirligi karsi tarafin belirli ekonomik sartlari tasimasi ve ev vs olmasi iki kisinin kalacagi kapasitede.

Tabi biraz da sans olmak kaydi ile 8-12 ay arasinda suruyor ortalama (Durum karisik degil se eger) fakat bu UDI ofisi biraz kacik morelinizi bozmak icin ellerinden geleni de yaparlar. sacma sapan isler yani Karsi taraf Turk ise fazla zorluk olmuyor fakat yabanci ise  cook sorguluyorlar ayrica size verilen makbuzda dosya numaraniz var o dosya numarasi ile udi aranip sondurum degerlendirmesi sorulabilir.

-------------

Mesaj Tarihi: 18-Eylül-2009 Saat 23:51
selam şimdi  bluemediter isimli arkadaşın maillini okudum karışık durumu izah edim ben vizeye eylül 15 başvurdum ve vizem mart 8 gibi cikti ve beni aradılar 6 ay icinde ne zaman istersem gelip vizemi alabilceğimi söylediler bende nisan 15 gibi norvece ciktim ve nisan 16 norvece giriş yaptım diğer konular udi konusunda sonuna kadar haklısın önemli olan norvecte aile birleşimi vize alabilmen icin önce ciddi bi evlilik yaptığınıza yani birbirinizi severek evlendiğinize ve akraba veya anlaşmalı bi evlilik olmadığını araştırıyolar diğer konuda eşin geliri eşin geliri senelik 20 yaşından kücükler icin yılık 220 bin kron 20 yaşından büyükler icinde 170 bin kron olması gerek tam olarak bilmiyorum tahmini rakamlar ve eşin sosyal hic bi yardım almaması ve bi evinin olması gerekli ev kira olabilir udi konusunda söylediklerinede katılıyorum

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 20:49
benimde 6 gun sonra 6 ay olacak ama boyle beklemek cok kotu,udi herhangi bir tarih de vermiyor,yani yarında cevap gelebilir 6 ay sonra da

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 20:49
iki tarafta da türkse daha mı zor iş?

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 21:00
inşallah en yakın zamanda cikar cok sıkıntı yapma ordaki zamanını güzel gecir cünkü buraya gelince en cok özliceğin şey türkiye onun icin ordaki zamanını en güzel şekilde gecir bence bi de eşini udi yani polis görüşmeye cağırmışmı eğer görüşme gercekleşmişse cok yakın bi zamanda vizen cikabilir inşallah istedin gibi olur herşey

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 21:05
iki tarafda türkse daha kolay olduğunu söyleyenlerde var zor olduğunu söyleyenlerde var benim eşim türk ama norvec hükemetinin en cok araştırdığı şey akraba evliliği ve zoraki evlilik türklerin bu zoraki evliliği yaptığını düşünüyolar bi de anlaşmalı evlilik var yurt dışına para karşılığı evlilik yapıp yurt dışına ciktiklarını düşünüyolar onun icin de cok sıkı araştırıyolar böyle bi durum yoksa vize mutlaka cikacaktır

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 21:56
Öncelikle cok teşekkür ederim aydınlattığın için
Eşimi temmuz sonunda cağırdılar mülakat için,mülakatta gayet iyi geçmiş,çunku ne akrabalık var ne de yaş sorunumuz ya da zoraki oldugunu zannedebilecekleri birşey

Mülakattan sonra ortalama ne kadar sürüyor?Birde alışabildin mi sen oralara?

Mesaj Tarihi: 19-Eylül-2009 Saat 22:30
mülakattan sonra fazla beklemesin cok yakın bi zamanda mutlaka bi cevap verceklerdir dediğim gibi sonucta burda kendi memneketinden uzaksın ve alışmak zaman alıyor dil cok önemli dil öğrenmek iş bulmanın birinci kuralı ama bende senin gibi bu gün cikti yarın cikti cok düşündüm ama düşünmeye gerek yok sonunda mutlaka cikar

Mesaj Tarihi: 20-Eylül-2009 Saat 00:01
sana çok soru sorduk ama son bi soru,mülakattan sonra sen ne kadar beklemiştin?
cevaplar için teşekkürler bu arada

Mesaj Tarihi: 20-Eylül-2009 Saat 00:55
Benim eşim polisle görüştükden 3 hafta sonra bizim vizemiz cikti inşallah en yakın zamamda seninkide cikar

Mesaj Tarihi: 24-Eylül-2009 Saat 11:00
Sonucta SIKINTILI bir surec Allah herkese sabir versin.

-------------

Mesajı Yazan: Analyakenan
Mesaj Tarihi: 05-Ekim-2009 Saat 20:04
merhaba , senin vize çıkmış galiba, eşiniz norveçteki polislerle görüştükten sonra kaç gün içinde vizeniz çıktı

Mesaj Tarihi: 05-Ekim-2009 Saat 21:12
Merhaba,
Sizin eşinizi polis mülakata cağırdı mı?

Mesaj Tarihi: 05-Ekim-2009 Saat 21:35
arkadaşlar ben vizeye başvurdukdanankaradan  6 ay sonra vizem cikti eşimide 5 ayda polis cağırdı norvecte ondan sonra 1 ay sonra vizem cikti umarım sizinkide cikar

Mesaj Tarihi: 05-Ekim-2009 Saat 21:47
benim eşimi 2,5 ay once cagırdı polis ama hala haber yok:(

Mesaj Tarihi: 10-Ekim-2009 Saat 18:01
arkadaşlar ses soluk yok sanırım vizeler cikti

Mesaj Tarihi: 09-Kasım-2009 Saat 00:41
vizesi çıkan var mı?

Mesaj Tarihi: 09-Kasım-2009 Saat 12:50
noldu halla cikmadımı vizeniz haber verin arkadaşlar

Mesajı Yazan: hakann
Mesaj Tarihi: 15-Kasım-2009 Saat 16:34
merhaba ben geçen yıl ağustos ayında başvurmuştum aile birleşimi için  ve önümüzdeki aya görüşmem var yani aradan 15 ay geçti aradan, daha nekadar sürer haberiniz varmı arkadaşım  cevap verirseniz sevinirim

Mesaj Tarihi: 15-Kasım-2009 Saat 16:36
selam arkadaş 6 ayda vizenin çıkması gayet güzel birşey tam bunalıma girmiştim bunu duymak rahatladı en azından acaba eşin yabancımı türkmüydü ?

Mesaj Tarihi: 15-Kasım-2009 Saat 17:01
selam arkadaşlar bende geçen sene ağustos'un 7 sinde başvurdum vize için evliyim eşim norveçli ve 15 ay geçti 2 gün önce konsolosluk aradı aralık 10 da görüşme varmış bazı arkadaşların 6- bazılarının 12  bazılarının ise 2 yıl sürdüğünü duydum acaba herkes görüşmeye gidiyormu gidiyorsa udi görüşmeden nekadar süre sonra cevap veriyor  bilen arkadaşların yazmaları rica olunur şimdiden tşk ler

Mesaj Tarihi: 15-Kasım-2009 Saat 17:16

relax arkadaşıma cevap-----ARKADAŞ 1 aymı sürüyor ?

bana bir örnek verirmisin kimin 1 ay sürmüş ?

sen diğer avrupa ülkeleri ile karıştırdın galiba norveç i

almanya için doğrudur 1 ay felan sürebiliyor ama norvec değil arkadaşım  kiminin 2-3 yıl bile sürebiliyor 

Mesaj Tarihi: 16-Kasım-2009 Saat 19:59

slm kardeşim, görüşmen varsa ne güzel, en azından olumlu bir durum var, görüşme bittikten sonra yazarsan çok sevinirim, benim şuan 10 ay doldu, teşekkür ederim, iyi akşamlar

Mesaj Tarihi: 16-Kasım-2009 Saat 20:01
yok kardeşim, daha çıkmadı, ya senden bir haber varmı

Mesaj Tarihi: 16-Kasım-2009 Saat 20:05
mrb, hayırlı olsun vizeniz çıkmış, ne zaman sürede çıktı vizeniz, benim başvurum 10 ayı geçti, eşim 1 kasımda eşimi UDİ çağırdı ve mülakata girdi, şuan hala ses seda yok, sence ne zaman bana cevap gelir, teşekkür ederim,

Mesaj Tarihi: 17-Kasım-2009 Saat 11:22

merhaba benim vizem daha çıkmadı  ama önümüzdeki ayın 10 unda görüşme var

ve eşim norveçli olduğu için bukadar geç sürdü kafayı yemek üzereyim

senin eşin türkmü yabancımı kenan kardeş

görüşmek üzere

Mesaj Tarihi: 18-Kasım-2009 Saat 22:07

benim eşim de norveçli, bu kadar uzun sürmesini bende anlamış değilim, sen nerelisin , nerde yaşyorsun, 15 aydan sonra cevap gelmesi de yine iyimiş, hadi hayırlıs olsun

Mesaj Tarihi: 19-Kasım-2009 Saat 09:08

Mesaj Tarihi: 06-Aralık-2009 Saat 18:57
Arkadaslar Umarim vizeniniz en kisa zamanda cikar,belki klasik gelecek ama sabirli olun sonucta bir probleminiz (adli) olarak yoksa muhakkak vizeniz cikacaktir. Turkiyenin tadini cikartin zira cook arayacaksiniz Smile 

BU ARADA,GIDECEGINIZ YERLER NERESI?

Iyi gunler,

-------------

Mesaj Tarihi: 23-Aralık-2009 Saat 21:46
selam arkadaşlar

ben norveçten evliyim 16 ay oldu başvuralı vizeye bu ayın 10 unda ankaraya görüşmeye gittim 

acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı görüşmeden nekadar zaman sonra karar veriliyor

Mesaj Tarihi: 10-Ocak-2010 Saat 02:55

Mrb,2 hafta da surebilir 6 ay da surebilir.

Yanliz size tavsiyem karsitarafin elinden geldigince SIK,SIK UDI (gocmenlik Ofisi) aramasi sizin yarariniza olacaktir. Esler arasi yasfarki da isin uzamasina onemli bir etkendir.

boolsanslar,Wink

-------------

Mesaj Tarihi: 21-Ocak-2010 Saat 15:09

Merhaba,

vizeyle ilgili gelişmesi olan var mı?

Mesajı Yazan: R.Sambora
Mesaj Tarihi: 26-Ocak-2010 Saat 15:41
bende 20 aralıkta evlendimarkadaşlr nikahımızı yaptık yani düğün yaza inşallah
norveç için aile birleşimine başvurdum 29 aralıkta
ankaraya gittim saat 5 te indim otobüsten 10 30 da söyledikleri gibi konsolosluğa gittim ama meğer isim yazdırılıyormuş
10 30 la 12arası içeri başvuru aldıklarıiçin sıra bana gelmedi bende boşu boşuna ankarada kaldım ertesi gün başvurdum

BURADAN GİDECEK ARKADAŞLARA SÖYLÜYORM,ERKEN SAATTE GİDİP SIRAYA İSMİNİZİ YAZDIRINIZ.

orda bir bayan vardı vizesini almaya gelen 4 ayda vizesi çıkmış bence çok güzel bir zaman,bnmki inş 6 ayda çıkar ama o kadar çok değişkenlik gösteriyormuşki bu süreler
bi tanıdığın orda işyeri olmasına rağmen 1 seneden fazla sürdü eşini götürmesi.yani dosyanızın gittiği memurun çalışma şekline göre kaderiniz oynuyo diyebiliriz

Mesaj Tarihi: 07-Şubat-2010 Saat 03:22
UDI yeni kanun uyarinca evlenecek kisilerde daha agir sartlar aramaya basladi.

Stricter rules for family immigration. 

The new Act introduces new criteria for granting family immigration permits. These are stricter requirements for assured subsistence (financial support) and a requirement of four years of work experience and/or education in Norway in order to be granted family immigration permits.

In family immigration cases, the main rule is that the person living in Norway must be able to document a sufficient income the year before he or she wishes to bring his/her family to Norway, and he/she must also be able to prove that he/she will have sufficient income the following year. In addition, a new requirement is introduced stating that the reference person in Norway, as a main rule, must not have received social security benefits in the past year.

The main rule is further that family immigration permits will not be granted, unless the reference person has worked or studied in Norway for four years.

Kaynak-The Norwegian Directorate of Immigration

-------------

Mesaj Tarihi: 15-Şubat-2010 Saat 18:16
merhaba arkadaşlar eşim norveçli ve aile birleşimi yaptık vize için müracaat ettim 18 ay sonunda red cevabı geldi  ve gerekçe olarak schengende kaydım varmış ( almanyada bulunmuştum kaçak olarak 2006 da ) ve sadece sınır ihlali yüzünden adım var schengende kaydımı schengenden sildirmek amacıyla aradım yakalandığım şehrin savcılığını ve bana 250 euro cezan var ödersen cezan kalkar adın silinir schengen sisteminden dediler. Ödedim 250 euroyu dekontuda aldım ödediğime dair ,  ama adım hala var sistemde acaba bana yardımcı olabilecek bi arkadaşım varmı  yardım ederseniz sevinirim 

Mesaj Tarihi: 24-Şubat-2010 Saat 00:11

arkadsalar 29 aralıkta başvurdum vizeye , dosyam 1 ay snra norveç polisine ulaşmış.

sonra erken davranalım evliliği orda eşimin nüfusuna kayıt ettirelim dedik evlenme kayıt örneğini apostil yaptırdım ve gönderdim eşim orde nüfusuna evli olarak kaydettirdi kendini ve benim bilgilerimi. bu kayıt 1 ayda olur dediler 10 15 günde geldi kayıt tamamlandi kağıdı eşime.(eşim hem norveç hem türk vatandaşi orda doğma)
ve 29 aralıkta başvurduğum halde 2 ay geçmesine rağmen hiç beklenmedik bi şekilde 2 gün önce polis eve kağıt göndermiş mülakata çağırıyorlar eşimi.görüşme 2 saat sürücek yazıyormus düğün fotoğrafları istemişler.ben şok oldum çok erken oldu çünki bu hiç beklemiyordum.şimdi bu sizce iyiye işaretmi dosyamın erken gitmesi evliliği erken kaydettirmemiz.eşimi polisin erken çağırması görüşmeye.
tek korkum eşimin geliri yüzünden red vermeleri eşimin gelirini hesapladık 180 190 bin krona geldi hem calısıp hem üni okuyor. tam kotayı dolduramadı için 90 bin kron öğrenci kredisine başvurdu oda 1 ay dediler vizeye yetişmez diye korktuk 1haftada para hesabına yattı.ordaki evlerinin tapusunuda verdim sizce erken çağırmaları iyiye işaretmi sevinmelimiyim :D

Mesaj Tarihi: 24-Şubat-2010 Saat 23:33
up kimse takılmıyomu artık buraya ??

Mesaj Tarihi: 24-Mart-2010 Saat 00:53
Herhalde herkes vizesini aldi? sen ne yaptin gorusmeler nasil gecti? son durumun nedir bilgi verirmisin lutfen.

-------------

Mesaj Tarihi: 08-Nisan-2010 Saat 15:00

ben hala bekliyorum:(13 ay oldu

Mesaj Tarihi: 22-Nisan-2010 Saat 04:35
Yeni  yasa ile aile birlesimi vizesini bayagi bir zorlastirdilar.

Bu arada yeni cikan kanun'a gore sanirim 2009 dan cikti Norvec'e gelen bir yabanci 300 saat norvec'ce egitim gormesi gerekli bu arada bu 300 saat dolmadan hicbir sosyal yardim sozkonusu degil. ayrica 300 saat doldurmayana surekli oturumda verilmiyor. 

Aile birlesimi konusunda ise,

Aile birlesim vizesinde esler arasindaki yas farklari ve Norvec'te olan esin ekonomik durumu etkili oluyor diye dusunuyorum. Burada yanlis anlasilma olmasin herzaman degil fakat gordugum orneklerden yola cikarak bunu soyluyorum.

Yolculuk nereye?

-------------

Mesaj Tarihi: 28-Nisan-2010 Saat 21:03
benim görüşmem gayet iyi geçti buradan söylüyorum konsolosa gidecek arkadaslar sabah erkendengidip sıraya adını yazdırsınlar ben ankaraya 5 de varmama rağmen o gun giremedim içeri sıra olduğunu bilmiyordum.
görüşme gayet normaldi orta derece sorular sordu onları kağıda yazdı bi soru sorup cevap verdiğinizde aynı sorunun cevabını deşmenizi istiyor sizde kalıysunuz söyleyecek bişey bulamıosunuz.heycanlanmayın öyle işte diyip geçin.arada bir cam oluyor mikrofon ve hoparlör var öyle görüşme yapıyosunuz başvuru esnasında.aradaki bölmeden evrakları veriosunuz.kesinlikle eksiksiz gidin.sonra parayı istiyor.bizden 1 ay önce başvuranlar vardi eşimin tanıdığı bizim dosyamız onlarla bir gitmiş norveçe yani dosyaları bekletip toplu gönderiyorlar sanırım.1 ay arayı öyle kapattık üzerine dosyamız udi(göçmenlik bürosu) tarafından polise gidiyor incelenmesi için buda bizden önce başvuranlardan önce gitti dosya 1 ay böylece 2 ay öne geçmiş olduk eşimi polisçağırmış fotoğraf getirmesini istemiş .eşim gitmiş genç bi bayan polisle görüşmüş bana sorduğu soruları ve başka sorular sormuş.gayet iyiymiş tavrı.evraklarınız çok düzenli çok eksiksiz demiş bizimki bütün fotoğrafları götürdüğnden 3 album olmus.üçünede tek tek bakmış resimlere annesi niye yok bile demiş nikahta falan.dosyanızı hemen udiye göndericem demiş kız ve o kadar.sonra 2 hafta geçti polisi aramış eşim dosyayı udiye yollamışlar.sanırım görüşmeden sonraki kararı yada sonuçları gönderiyorlar göçmenlik bürosuna.ondan sonra beklemedeyiz.ve telefonda konuştuğu polis merkezindeki görevli kız sizin dosyanız çok çabuk ilerledi demiş.biz orda kalacağımız ev tapusunu eşimin bütün iş evrakalrını sonra kayınvalidemin el yazısıyla benimle kalmalarını onaylıyorum diye bir norveççe yazılmıs imzalanmış mektubunu falanda koyduk dosyaya.bizden önce başvuranlar ev tapusu falan koymamıslar
onları daha yeni sonradan göndericeklermiş kalıcakları yerdeki ebeveynlerinden mektupta koymamıslar onuda yeni göndericeklermiş
aralık 29 da başvurdum ben tam yeni yasa gelmeden önce.4 ay oldu. yaza kadar cıkarsa şahane olucak.konsoloslukta bi bayan gelmişti 4 ayda çıkmış vizesi ona bile burun kıvırıyordu :D son durum böyle diğer arkadaşlarda geliişmeleri yazarsa sevinirim uzun sürenlerin aldıkları cevapları dosyualarının nerde oldukları falan eşlerinin ordaki durumlarını yazarlarsa çok iyi olur çift vatandaşlarmı türklermi norveçlilermi oturumları işleri varmi .bunun gibi şeyleri yazarsanız sevinirim.inş muradınıza erersiniz.

fatih.

Mesaj Tarihi: 31-Ağustos-2010 Saat 22:11
vizelerinde gelişme olan varmi 8 ay oldu bnm 4 ay oldu göçmen polisinin dosyayı udiye göndermesi her maile incelemede postadan haber bekleyin deyip duruyolar .

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info